Potrzebne są środki na remont Obozowej na Woli

Na ostatniej sesji Radni Dzielnicy Wola uchwalili stanowisko, w którym domagają się jak najszybszego zabezpieczenia środków na kompleksowy remont ulicy Obozowej.

Radni Woli chcą wpisania przebudowy Obozowej do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Pozwoli to rozpocząć konsultacje społeczne i przygotowanie koncepcji. Uchwałę poparło 22 radnych, nie było sprzeciwu.

Okolice ul. Obozowej w ostatnich latach się bardzo zmieniły. Przemiany w zagospodarowaniu przestrzeni najlepiej widać na odcinku od ulicy Młynarskiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Zabudowania przemysłowe zastąpiły tu osiedla mieszkaniowe. Pomimo to ulica Obozowa nie może doczekać się kompleksowej przebudowy.

  • Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany związane z remontem torowiska tramwajowego, poprawiły bezpieczeństwo, ale zdaniem mieszkańców i radnych to za mało – relacjonuje Adam Matusik, radny Woli.

Ich zdaniem kompleksowej przebudowy nie można odkładać już w czasie.

  • Najpierw została ona odłożona przez budowę metra, następnie z uwagi na prace przy Górczewskiej, potem dotknęły ją cięcia związane z ograniczaniem przez PiS dochodów Warszawy. Dłużej już jednak czekać nie można – tłumaczy Matusik.

Remont dałby też szanse dalszemu odcinkowi Obozowej, który wymaga pilnych prac remontowych.
Wypracowane w radzie stanowisko, to początek drogi.

  • Jeśli projekt zostanie wpisany do Wieloletniej Prognozy Finansowej, będzie można rozpocząć konsultacje społeczne i przygotowywanie koncepcji przebudowy tej ulicy – dodaje Kamil Giemza, Radny Dzielnicy Wola.

To szczególnie istotne, ponieważ zdaniem radnych przyszły projekt powinien powstać właśnie w takiej formule.

  • Na Woli mamy wiele dobrych przykładów udziału mieszkańców w zarządzaniu kształtem miasta. Projekt ul. Jana Kazimierza powstał w konsultacjach, obwód nowej szkoły został wyrysowany z ich udziałem. Warto tę współpracę rozszerzać – mówi Urszula Kęcik – Staniszewska, Radna Dzielnicy Wola.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wola

Author: admin