Brykanki – muzyczne poranki na Bielanach

Miejsce Aktywności Lokalnej „Samogłoska” na Bielanach w styczniowe wtorki zaprasza dzieci do 3. roku życia na „Brykanki – muzyczne poranki”. To zajęcia, które mają na celu przybliżenie najmłodszym świat dźwięków, w które wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny spontaniczny ruch.

W trakcie zajęć dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. Podczas tych muzycznych spotkań wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego Rudolfa Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się.

Podczas zabawy dzieci słuchają dźwięków, a gdy są już gotowe, intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych dzieci odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki. Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające i kołysanki, które w łagodny sposób domykają muzyczne spotkanie.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci do 3. roku życia i zachęcamy do nieprzekraczania limitu wiekowego. Dzieci starsze bywają już gotowe na nieco inne aktywności ruchowo-rytmiczne niż te, które są przewidziane w programie „Brykanek”. Oczywiście najważniejszy jest kontakt z dzieckiem i moment rozwoju, który najlepiej obserwują rodzice.

Prowadzenie: Agnieszka Kocińska
Gdzie i kiedy:

9, 16, 23 i 30 stycznia, wtorki, o godz. 10:30.

MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A.

Bilety 100 zł za miesiąc (4 zajęcia).

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Bielany

Author: admin