Wesoła jeszcze bardziej zielona – sadzimy 68 drzew

Wraz z początkiem tego tygodnia Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy rozpoczął akcję sadzenia drzew. Wzdłuż ul. W. Sikorskiego na odcinku od ul. J. Chodkiewicza do ul. S. Żółkiewskiego posadzonych zostanie 68 drzew, z czego 17 to śliwy wiśniowe, pięknie i obficie kwitnące na wiosnę, a także 51 grabów pospolitych, równie dekoracyjnych i malowniczo prezentujących się w okresie kwitnienia.

Wesoła jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic w Warszawie. Ponad 60% jej terenów to tereny zielone. Mieszkańcy Wesołej i ościennych dzielnic chętnie odpoczywają i uprawiają sport na świeżym powietrzu w wesołowskich lasach, parkach rekreacji czy na rolkostradzie.

Projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Wesoła przyczynia się do zdrowego środowiska, wpisując się w zieloną politykę m.st. Warszawy. Zieleń rozwijająca się w Wesołej nie tylko poprawia estetykę miejsca, ale także wpływa pozytywnie na jakość powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców. Inicjatywa zasadzenia drzew to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i tworzenia przyjaznego środowiska dla przyszłych pokoleń.

Temat ekologii oraz dbałości o drzewostan i zieleń dzielnicy jest bardzo ważny dla mieszkańców Wesołej, co potwierdziły konsultacje społeczne przeprowadzone we wrześniu br. w ramach omawiania dokumentu pn. „Priorytety dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy”. Wsłuchując się w głos mieszkańców, zgłoszone pomysły i opinie, Zarząd Dzielnicy Wesoła przeznaczył kwotę 140 400,00 zł na posadzenie drzew i ich pielęgnację, mając na uwadze, jak istotną rolę pełnią drzewa w kształtowaniu naszego miejskiego otoczenia.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wesoła

Author: admin