V spotkanie Wawerskiej Akademii Seniora

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu comiesięcznych spotkań dla wawerskich seniorów. Projekt „Wawerska Akademia Seniora” jest przygotowywany przez Urząd Dzielnicy Wawer z myślą o starszych mieszkańcach dzielnicy. Naszym głównym celem jest ubogacenie oferty kulturalnej, edukacja i integracja seniorów.

Spotkanie odbedzie się 31 maja o godz. 11:00 w Wawerskim Centrum Kultury. Naszymi gośćmi będą Hanna Śleszyńska i dr Mariusz Sokołowski.

Hanna Śleszyńska wystąpi przed widownią z recitalem. Usłyszymy filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli – „New York, New York” oraz „Mein Herr”, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama)”, czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku w polskiej adaptacji.

Nie zabraknie piosenki ze spektaklu „Criminale Tango”, Porucznik Ola”, „Portofino” oraz song Brechta – „Pieśń o żuciu gumy”. Ponadto usłyszymy humorystyczne teksty Waligórskiego „Kariera Marysi” i „Ballada ćwiczebna na tempo i dykcję”, a także: „Windą do nieba” zespołu Dwa plus jeden, „Troszeczkę słońca” (ABI Giezynt).

Zapowiada się wspaniały występ!

Drugim gościem będzie Mariusz Sokołowski, inspektor policji w stanie spoczynku, z wykształcenia doktor nauk humanistycznych, który był rzecznikiem prasowym Komendanta Policji. Poprowadzi wykład o bezpieczeństwie.

Zapraszamy!

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wawer

Author: admin