Przedszkolaki z Targówka powitały wiosnę

21 marca w Parku Bródnowskim w dzielnicy Targówek odbyła się Wiosenna Parada Przedszkolaków – dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na Targówku powitały wiosnę. Wydarzeniu towarzyszył Stefan Łasica – maskotka dzielnicy, który bawił się z blisko 800 dziećmi.

Żegnając zimę przedszkolaki zatańczyły z wykonanymi przez siebie Marzannami i zaśpiewały wspólnie wiośnie na powitanie. Uczestniczące w Wiosennej Paradzie Przedszkolaków placówki otrzymały kwiatowe cebulki do posadzenia w ogrodach przedszkolnych. Dzieci zaś, na zakończenie wydarzenia kolorowe balony.

W paradzie udział wzięli: Małgorzata Kwiatkowska – burmistrz dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Jędrzej Kunowski i Jacek Duczman – wiceburmistrzowie a także Katarzyna Majdura – naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania.

Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek zorganizowały placówki: Przedszkole nr 119 „W Zielonym Ogrodzie”, Przedszkole nr 157 „Przedszkole z Serduszkiem”, Przedszkole nr 432 „Łączka Zajączka”.

Było kolorowo, radośnie i wesoło! Witaj wiosno!

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Targówek

Author: admin