Spacery z przewodnikiem po Woli

Na spacery z przewodnikiem i spotkania integracyjne w gronie mieszkańców Woli zaprasza Fundacja Hereditas. Nowa odsłona projektu „Wolę pójść na Wolę – oni stworzyli Wolę i jej legendę ” odbywa się w ramach dotacji dzielnicy na wydarzenia kulturalne.

Projekt „Wolę pójść na Wolę” Fundacji Hereditas składa z dwóch części: 20 spacerów z przewodnikiem oraz 30 spotkań kulturalnych – 15 koncertów „Misy i gongi” oraz 15 warsztatów „Taniec w kręgu”.

Tegoroczna edycja „Wolę pójść na Wolę” jest więc bogasza o spotkania integracyjne. Obok tradycyjnych spacerów, zapraszamy mieszkańców do Miejsca Aktywności Lokalnej MAL Ktłownia(otwiera się w nowej karcie). Pod okiem trenerów i instruktorów zanurzymy się w świat aktywnej animacji.

Na spacery zapraszamy od maja 2023 roku. Podczas 20 wycieczek uczestnicy poznają historię urokliwych zakątków Woli. Odkryją perełki przedwojennej architektury oraz zabytkowe enklawy wielu kultur i wyznań. Przewodnicy opowiedzą o ludziach, którzy mieli wpływ na obraz i atmosferę dzielnicy.

Wola to dzielnica wypełniona po brzegi historią. Spotyka się ją tu niemal na każdym kroku. Przypominają o niej pomniki, cmentarze, miejsca owiane legendą a nawet same ulice. Przez ostanie lata dzielnica zmieniła swoje oblicze.

Likwidowane są powoli zaniedbania architektoniczne, przestrzeń przemienia się z wielkiego ośrodka przemysłowego w centrum biznesu, handlu, usług oraz ośrodka kulturalnego i społecznego.

Zajęcia startują w kwietniu i będą prowadzane w MAL-u Kotłownia przy ulicy Jana Olbrachta 9a. Na warsztaty będą obowiązywały zapisy: tel. 575 920 713.

Warsztaty „Misy i gongi” to relaks dla duszy. Dźwięki tybetańskich mis sprawiają, że podczas koncertu każdy bedzie mieć mozliwość doznania uczucia wyciszenia i spokoju. Gong jako jeden z najstarszych instrumentów emituje wibracje o różnych częstotliwościach, wprowadzając uczestników w stan równowagi.

Z kolei tańce w kręgu to grupowa zabawa z tańcami pochodzącymi z różnych stron świata. Będą wśród nich tańce irlandzkie, greckie, izraelskie, rosyjskie oraz wiele innych. Głównym celem tych warsztatów jest integracja uczestników. W trakcie zajęć, pod bacznym okiem instruktorów, nauczymy się m.in. kroków, choreografii i wykonania wybranych tańców zagranicznych.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Wola

Author: admin