„Od przedszkola do Seniora” – Projekt na Bemowie

17 i 18 lipca w Amfiteatrze Bemowo, na ulicy Raginisa róg Kryształowej, Bemowskie Centrum Kultury wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego współorganizuje projekt pod nazwą „Od przedszkola do Seniora”.

Wszystkich mieszkańców Bemowa zapraszamy do nieodpłatnego, czynnego udziału w wydarzeniu, w dniach 17 i 18 lipca. Podczas realizacji projektu gwarantujemy takie atrakcje, jak spektakl Teatru Capitol, dwugodzinne warsztaty ceramiczne i z Malarstwa intuicyjnego oraz Teatralny Poranek dla dzieci.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Amfiteatrze Bemowo oraz Parku Górczewska.

Teatralny Poranek dla dzieci:
Muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone na życzenie mieszkańców zasady Prezydenta Smołasa doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem nauczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznamy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie poszukamy metod na ich uratowanie.

Podczas spektaklu w fabułę wplecione zostaną cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci będą mogły zostać naukowcami i przeprowadzić serię eksperymentów z wykorzystaniem wody. Po co nam wiedza? Czym skutkuje jej brak i czy w ogóle warto się uczyć? Po tym spektaklu muzycznym widzowie na pewno nie będą mieli wątpliwości i nabiorą nowego zapału do jej zdobywania. Bohaterowie wspólnie z widzami doprowadzą krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ukazanie metamorfozy będzie możliwe dzięki wykorzystaniu oryginalnej scenografii przedstawiającej miasto przed i po wprowadzeniu ekologicznych rozwiązań.

Harmonogram poszczególnych wydarzeń:

17 lipca:
Warsztaty ceramiczne oraz z malarstwa intuicyjnego, odbywające się równolegle w Parku Górczewska przy Amfiteatrze:
grupa 1 – 12:30-14:30 Warsztaty ceramiczne
grupa 2 – 15:00-17:00 Warsztaty ceramiczne
grupa 1 – 12:30-14:30 Warsztaty z malarstwa
grupa 2 – 15:00-17:00 Warsztaty z malarstwa

Godzina 19:00 – Spektakl Teatru Capitol – „Akt równoległy” – scena Amfiteatru Bemowo

18 lipca:
Godzina 12:00 – Teatralny Poranek Bajkowy „Frania Recykling Cztery Żywioły i Ekodancing”

18 i 19.07.2021 (sobota i niedziela)
Od godziny 11.30
Amfiteatr Bemowo
ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Źródło: Informacja z Bemowskiego Centrum Kultury

Author: admin