Lep na Bluesa 2023 w Józefowie

Tegoroczna edycja józefowskiego festiwalu bluesowego im. Tadeusza Nalepy odbywa się w dniach 1-3 września. „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta.

To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również „Ojcem polskiego bluesa”.

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład wchodzą znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Zbigniew Jędrzejczyk, Grzegorz Muczke, Urszula Kałuszko oraz Tomasz Miturski. Gośćmi Honorowymi są: – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Powitamy Państwa wspomnieniami Mariusza Wilczyńskiego, który będzie gościem specjalnym wernisażu wystawy „POSTSCRIPTUM: NALEPA I WILK”.

Ponadto, w tym roku zaprosimy widzów na koncerty z udziałem wspaniałych muzyków bluesowych oraz pasjonatów bluesa. Festiwal otworzy grupa BUNDY BLUES BAND, która powstała z inspiracji…naszym Festiwalem. W sobotę usłyszymy grupy: AREK ZAWILIŃSKI TRIO oraz SZULERZY.

Gościem specjalnym Festiwalu będzie zespół „OLD BREAKOUT”, który tworzą członkowie oryginalnego składu grupy „BREAKOUT”. Jesteśmy przekonani, że festiwalowe wydarzenia spotkają się z dużym zainteresowaniem józefowskiej publiczności

15 Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na bluesa” odbywa się w ramach obchodów 50-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa Marek Banaszek. Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Twój Blues, Pismo Samorządowe „Józefów nad Świdrem”.

Partnerzy: Muzeum Kinematografii w Łodzi, PSB Mrówka Falenica, Wydawnictwo Świdermajer.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Miejsce: scena plenerowa MOK – skwer im. św. Jana Pawła II w Józefowie. W razie deszczu koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK.

Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Józefów

Author: admin