Koncert zespołu Banda Do Frio w Wesołej

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza na koncert plenerowy zespołu Banda Do Frio, który odbędzie się 16 lipca (niedziela) o godz. 19:00 w Ośrodku Kultury Wesoła (ul. Starzyńskiego 21). Wstęp wolny.

Trio zagra zbiór największych klasyków muzyki brazylijskiej w aranżacjach na głos, gitarę klasyczną i tradycyjne latynoskie instrumenty perkusyjne – pandeiro, tan tan i cajon. Grupa zabierze słuchaczy w podróż przez różnorodną Brazylię – od kojących, spokojnych dźwięków bossa novy, poprzez taneczne, ogniste samby i forró. W programie muzyka artystów takich jak: Antônio Carlos Jobim, Vinicius de Moraes, Baden Powell, João Gilberto, Fagner czy Adoniran Barbosa.

Wystąpią: Katarzyna Szyffer, Radosław Krysiński, Michał Balas.

Katarzyna Szyffer – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Sztuki Mediów. Współtworzy projekt teatralno-muzyczny u-KORZENIE. Koordynatorka wydarzeń kulturalnych na terenie Warszawy. Wokalistka w zespole śpiewu intuicyjnego Sen motyla oraz w zespole etnicznym Sumana. Od lat fascynuje ją kultura ludowa Polski, jak i dalekiej Brazylii – trenuje Capoeirę, wyśpiewuje samby, bossa novy, jak i polskie pieśni dawne. Gra na brazylijskim berimbale, na pandeiro, gitarze i bębnie polskim.

Radosław Krysiński – gitarzysta, muzyk, pedagog, aranżer muzycz[1]ny, podróżnik. Uczeń prof. Bogusława Przybylskiego i prof. Jacka Mazurka w klasie gitary klasycznej. Muzyczne inspiracje czerpie głównie z podróży oraz wspólnego muzykowania z lokalnymi artystami. W wykonywanej przez siebie twórczości umiejętnie łączy warstwę muzyczną i emocjonalną, tworząc w ten sposób specyficzny rodzaj muzycznej więzi między artystą a słuchaczem.

Michał Balas – entuzjasta muzyki brazylijskiej, multiinstrumentalista, fan perkusjonaliów. Uczeń Nikodema Bąkowskiego i Mikiego Wieleckiego. Wytchnienia od korporacyjnego świata poszukuje w wieloletniej przygodzie z Capoeirą, śpiewie musicalowym oraz nauczaniu Samby Pagode. Absolwent szk. muz. I st. (klasa fortepianu). Gra głównie na instrumentach zakorzenionych w tradycji brazylijskiej, m.in. na pandeiro, cavaquinho, cajonie, agogo, repique i tantanie.

Źródło: Informacja z Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła.

Author: admin