Demontaż wiat w Parku Magicznym na Białołęce

19 października rusza rozbiórka wiat w Parku Magicznym w Dzielnicy Białołęka. Potrwa do 9 listopada 2023 r.

Kilka miesięcy temu firma, która na nasze zlecenie konserwuje parki, dokonała oceny stanu technicznego altan znajdujących się w Parku Magicznym. Wynika z niej, że stan wszystkich 3 wiat się pogarsza i w najbliższym czasie obiekty mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Przy czym koszt remontu wiat byłby wyższy niż ich wartość. Dodatkowo, w związku z licznymi skargami na zachowanie osób korzystających z altan, podjęliśmy decyzję o rozbiórce wszystkich 3 obiektów. Kilka lat temu, po fali dewastacji, zdemontowaliśmy po dwie ściany w każdej wiacie, aby były bardziej odsłonięte. Niestety skargi na uciążliwości związane z użytkownikami wiat wciąż się pojawiały.

Prace związane z demontażem wiat będą się odbywały bez użycia ciężkiego sprzętu, żeby nie zniszczyć parku. Powinny się zakończyć do 9 listopada b.r.
Oferta dla młodzieży

Równolegle zachęcamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby interesująco spędzać czas wolny do korzystania z oferty znajdujących się po sąsiedzku z parkiem: Białołęckiego Ośrodka Kultury i 3 Pokoi z Kuchnią. Z ankiet, które przeprowadził BOK wśród białołęckiej młodzieży wynika, że młodzi ludzie dobrze oceniają ofertę ośrodka. Korzystają z koncertów, kina, spektakli teatralnych i zajęć. BOK ma jeszcze wolne miejsca w swoich sekcjach dla nich.

Poniżej sekcje dla młodzieży gdzie są jeszcze wolne miejsca:

  • Dance ON. Młodzieżowa grupa taneczna 12-18 lat
  • Akrobatyka grupa 11+
  • Teatr Pół Serio 14-18 lat·
  • Laboratorium sztuki 10+
  • West End Musical Group 10-16 lat
  • Dance ON. Kids (grupa taneczna) 9-11 lat
  • Rzeźba grupa 8-13 lat
  • Szachy 9+

Wszystkie informacje dostępne są online na www.bok.waw.pl(otwiera się w nowej karcie), w zakładce ZAJĘCIA.

BOK realizuje także ciekawe inicjatywy mieszkańców w ramach corocznego konkursu „Zrealizuj swój pomysł w Boku”. Udział mogą wziąć osoby od 13 roku życia, a kolejna edycja zostanie ogłoszona już w lutym 2024 na profilach BOK. Zapraszamy każdego pomysłowego mieszkańca.

Także 3 Pokoje z Kuchnią przy ul. Głębockiej 84 są otwarte i dostępne bezpłatnie dla wszystkich białołęczan. W każdej chwili można dołączyć do mieszkańców jak również porozmawiać o nowych inicjatywach.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Białołęka

Author: admin