Zobacz z architektami najlepsze szkoły – Spacer w Wesołej

26 września 2021 roku o godzinie 12:00 zapraszamy na spacer w cyklu „Niedzielne Spacery Po Nowych Szkołach”. W ten dzień zobaczymy szkołę w Wesołej.

We wrześniu i październiku zapraszamy na niedzielne spacery po nowych szkołach w ramach 12. Festiwalu Warszawa w Budowie. Główny temat: „Jak robić szkołę?”. Wydarzenie współorganizuje Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Przewodnikami będą architektki i architekci, którzy zaprojektowali najlepsze szkoły publiczne. Miasto otwierało je w 2020 roku. Znalazły się w finale 7. edycji konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy.

Nagrodzone i wyróżnione budynki charakteryzuje wysoka jakość architektury. Nowe szkoły dobrze pasują do zabudowy w sąsiedztwie. Mają zielone dachy i tarasy, starannie zaprojektowaną zieloną przestrzeń wokół i różne rozwiązania proekologiczne. Takie nowoczesne i „eko-projektowanie” musi stać się standardem w dobie zmian klimatu.

Wiemy, jaka powinna być szkoła na miarę wyzwań XXI wieku. Mamy stołeczne standardy, które obowiązują przy projektowaniu, budowie, modernizacji i rozbudowie obiektów oświatowych. Zebraliśmy je w publikacji „Szkoła dobrze zaprojektowana. Standardy architektoniczne i funkcjonalne dla szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych”. Powiemy też o nich w trakcie naszych spacerów.

Program spacerów z architektami „Jak robić szkolę?”

  • 26 września, o godzinie 12:00 – Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 147 z Oddziałami Integracyjnymi w dzielnicy Wesoła, Plac Wojska Polskiego 28 – projekt: xystudio
  • 17 października,o godzinie 11:00 – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1, ul. Rakowiecka 21 w dzielnicy Mokotów, projekt: Konior Studio
  • 31 października, o godzinie 12:00 – Szkoła podstawowa nr 399 z przedszkolem na Kabatach w dzielnicy Ursynów, ul. Jerzego Zaruby 7, projekt: Maciej Siuda Pracownia.

Na spacery obowiązują zapisy.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Warszawa

Author: admin