Tydzień Bibliotek 2022 w Wołominie

Od niedzieli 8 maja 2022 roku do niedzieli 15 maja 2022 roku w w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wołominie, przy ulicy Ogrodowej 1a, odbędzie się Tydzień Bibliotek 2022.

Tydzień bibliotek 2022, odbędzie się pod hasłem „Świat w jednym miejscu”.

W programie wydarzenia:

  • 8 maja (niedziela) g. 12.00, spacer w „Lesie Nasfeterów”, spotkanie z leśnikiem i oprowadzenie po miejscu, w którym stał dom Rodziny Nasfeterów – patronów biblioteki.
  • 9 maja (poniedziałek) g. 18.00, Literacki Wehikuł Czasu, pokaz strojów z epoki, Adam Mickiewicz i „Pan Tadeusz” oraz Henryk Sienkiewicz i „Trylogia”.
  • 10 maja (wtorek) 17.30, spotkanie z Ryszardem Czajkowskim, dziennikarzem, znanym podróżnikiem, prowadzącym program TVP „Przez lądy i morza”, autorem książek – prezentacja z podróży po najdalszych zakątkach świata.
  • 11 maja (środa) g. 17.30, spotkanie o poezji polskiej na Ukrainie, prof. Oskar Czarnik – literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych. Prezentacja wierszy przez młodzież.Spotkanie z oprawą muzyczną wykonywaną przez uczniów.
  • 12 maja (czwartek) g. 17.30, spotkanie z byłym pracownikiem ONZ i Ambasadorem Polski Tadeuszem Strojwąsem, na temat podejmowanych działań pokojowych przez ONZ w związku z sytuacją na Ukrainie, wprowadzenie do literatury dotyczącej budowania pokoju.

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Adama Lubiaka – Starosty Wołomińskiego.

Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

Źródło: Informacja z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie

Author: admin