Teatr pod Blachą na Śródmieściu

18 lipca na placu Zamkowym w Dzielnicy Śródmieście odbędą się animacje „Yanka i Coolek” oraz happening „Fu-Turyści”. O godzinie 21.00 na dziedzińcu Pałacu pod Blachą przedstawienie „Fantomy” inspirowane powieścią Stanisława Lema „Solaris”.

Teatr Pod Blachą to jednodniowy projekt teatralny zakładający prezentację najnowszego przedstawienia plenerowego Teatru Akt „Fantomy” oraz happeningu „Fu-Turyści”. Wybór programu związany jest z obchodzoną w 2021 roku 100 rocznicą urodzin Stanisława Lema, którego słynna powieść „Solaris” zainspirowała teatr do stworzenia oryginalnego i nowatorskiego spektaklu w konwencji teatru ruchu, pantomimy i cyrku.

Plac Zamkowy:
Godzina 15.00 – YANKA i COOLEK animacje
Godzina 17.00 – FU-TURYŚCI happening
Godzina 18.00 – YANKA i COOLEK animacje

Pałac pod Blachą:
Godzina 17.00 – FANTOMY spektakl

Teatr Akt tworzy własną wariację teatralną opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele Stanisława Lema. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i lekkością.

Fabuła powieści Lema prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem.

W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu.

Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

Wydarzenie współfinansowane przez Dzielnicę Śródmieście m.st. Warszawy.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Śródmieście

Author: admin