String Connection – koncert w Wawerskim Centrum Kultury

W sobotę 24 lipca, o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert zespołu String Connection w Wawerskim Centrum Kultury.
Koncert odbędzie się na scenie plenerowej WCK filia Falenica przy ul. Walcowniczej 2.

String Connection wywodzi się z poznańskiej studenckiej grupy Warsztat. SC wyróżniało się nietypowymi zestawieniami brzmieniowymi, dopracowanymi kompozycjami Krzesimira Dębskiego, będącymi podstawą do dalszych improwizacji, a przede wszystkim żywiołowością, energią i dużym poczuciem humoru.

Członkowie zespołu traktowali grę jak czystą rozrywkę, nie silili się na „wielką sztukę”, dlatego też trafili do szerokiego grona odbiorców. Stali się czołowymi przedstawicielami nurtu „young power”, a na ich styl krytycy używali niekiedy określeń yuppie-jazz, by podkreślić specyficzną „euforyczność”.

Podczas występów muzycy pozwalali sobie na pełną swobodę (np. granie do góry nogami leżąc na scenie), a lider zajmował się wręcz kabaretowym „wodzirejstwem”. (Warto napomknąć, że Krzesimir Dębski jako nastolatek występował z poznańskich kabaretach, a po studiach pracował jako akompaniator w słynnym kabarecie Tey. Miał więc sporą styczność z tego rodzaju występami, co z pewnością odbiło się echem na jego kontakcie z publicznością.)

String Connection wywarło duży wpływ na muzykę jazzową lat osiemdziesiątych. Muzyka ta wcale się nie zestarzała, o czym świadczyć mogą pełne sale podczas bieżących koncertów. S.C.

Zespół wystąpi w składzie:
Andrzej Olejniczak
Krzesimir Dębski
Krzysztof Ścierański
Krzysztof Przybyłowicz

24.07.21 (sobota)
Godzina 19.00
Scena plenerowa WCK filia Falenica
Ulica Walcownicza 2
Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.
Występ odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm sanitarnych.

Źródło: Informacja z Wawerskiego Centrum Kultury

Author: admin