Spotkanie z Aleksandrem Rogozińskim na Ursynowie

W środę 4 maja 2022 roku, od godziny 19:00 do godziny 20:00 w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy, przy ulicy Indiry Gandhi 9 w dzielnicy Ursynów odbędzie się spotkanie z Alkiem Rogozińskim w ramach cyklu „Kryminalne środy”.

Aleksander Rogozińskim jest z zawodu pisarzem, z zamiłowania kryminalistą. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge a wydarzenie współorganizuje Ursynoteka.

W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy. Sekretem popularności jego książek wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej. Pisarz podczas opowie o swoim warsztacie.

Aleksander Rogoziński zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „”Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empik. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”). Dwie jego powieści, „Jak cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” (jesienią 2019 roku powieść ta doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa).

Wstęp na spotkanie jest bezpłatne, wejściówki do pobrania w recepcji lub online.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Author: admin