Spotkanie dla dzieci z Pawłem Beręsewiczem w Rembertowie

W poniedziałek 9 maja 2022 roku w sali widowiskowej biblioteki, przy ulicy Gawędziarzy 8 w dzielnicy Rembertów odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci z Pawłem Beręsewiczem.

Dla młodych fanów literatury i łowców autografów rembertowska biblioteka przygotowała nie lada gratkę. Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem – jednym z najbardziej popularnych i cenionych współczesnych pisarzy literatury dziecięcej i młodzieżowej, odbędzie się już w poniedziałek w Rembertowie.

Paweł Beręsewicz urodził się w 1970 roku w Warszawie. Tłumacz, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży. Do kanonu współczesnej literatury przeszło wiele jego książek. Napisał między innymi serię o rodzinie Ciumków, powieści takie jak „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, „Wszystkie lajki Marczuka”, „Pieniądze albo kasa” czy fantastyczne zbiory humorystycznych opowiadań „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Zawodowcy” i „Poczet psujów polskich”. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień literackich, spośród których najważniejsze to Nagroda Literacka m. st. Warszawy, dwukrotnie Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego , nagrody w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz liczne nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Spotkanie z pisarzem zainauguruje XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w bibliotece w Rembertowie. Wydarzenie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wstęp bezpłatny

Źródło: Informacja z Biblioteki Publicznej w Rembertowie

Author: admin