Spotkanie autorskie z Elżbietą Wichrowską-Janikowską w Ursusie

W piątek 24 września 2021 roku, od godziny 18:00, Biblioteka Publiczna oddział „Czechowice”, przy ulicy Plutonu AK „Torpedy” 47 w dzielnicy Ursus, zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Wichrowską-Janikowską.

Elżbieta Wichrowska-Janikowska jest podróżniczką, projektantką ogrodów, publicystką i fotografką. Opublikowała wiele książek, artykułów i komentarzy z zakresu swojej specjalności zawodowej. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę – od koła podbiegunowego po Wyspy Kanaryjskie oraz wiele krajów w innych częściach świata. Była w Indiach, Chinach, Nepalu, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indonezji, Peru, Ekwadorze i na Galapagos, Chile, Boliwii, Argentynie, Meksyku, Gwatemali, Algierii.

Jej pasją jest podglądanie codziennego życia mieszkańców zwiedzanych krajów, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc, podziwianie cudów przyrody i dzieł człowieka. Tematy te znajdują odzwierciedlenie w jej akwarelach i pastelach. Namiętnie jeździ na nartach biegowych i uprawia piesze wędrówki.

Na czas spotkania zawieszona zostanie wystawa prac autorki w Czytelni.

Serdecznie zapraszamy

24.09.2021 (piątek)
Godzina 18:00
BP oddział „Czechowice”
Ulica Plutuno AK „Torpedy” 47

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursus

Author: admin