Pomysły na Park Malickiego na Ochocie

Park im. Zasława Malickiego na Rakowcu jest to miejsce niezwykle klimatyczne, trochę tajemnicze, może nawet nieco nostalgiczne. Oaza ciszy i spokoju w samym środku wielkomiejskiego osiedla. Park całkowicie odmienny w swoim charakterze od tętniących gwarem Parku Szczęśliwickiego czy Pola Mokotowskiego.

Kompleks nosi imię Zasława Malickiego – generalnego projektanta powstałego w latach 1958 – 1974 osiedla Rakowiec. Miejsce idealne do wypoczynku. Znajduje się tu zbiornik wodny z pomostem widokowym, z którego można obserwować pływające kaczki krzyżówki i łyski, a często goszczą tu mewy i rybitwy oraz bujną roślinność otaczającą akwen: lipy, topole, klony, kasztanowce, jarzęby, sosny, jodły, świerki, różnorodne gatunki krzewów.

Zadbane aleje parkowe, dużo ławek, koszy na śmieci, boisko sportowe, siłownie plenerowe, plac zabaw dla najmłodszych. Staw, stanowiący główną atrakcję parku został w 2009 r. gruntownie przebudowany ze środków z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

To miejsce ma, niewątpliwie, potencjał do dalszego rozwoju. Przy wejściu do parku od strony ul. Wiślickiej znajduje się plac zabaw dla dzieciaków, górka, a w sąsiedztwie rozległy plac, który można zagospodarować.

Pomysł w tym zakresie przedstawiła radna dzielnicy Ochota Cecylia Aleksandrowicz. Otóż zrodziła się idea, aby na wspomnianym placu zainstalować fontannę typu posadzkowego – idealne rozwiązanie na upalne dni, zaaranżować kawiarnię sezonową, doświetlić teren. Z pewnością takie inwestycje podniosłyby atrakcyjność parku i spotkałyby się z akceptacją okolicznych mieszkańców, a park zyskałby nowe możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Burmistrz Dorota Stegienka deklaruje, że w tym roku zostanie przygotowana koncepcja, a w przyszłym fontanna będzie zainstalowana.

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ochota

Author: admin