Noc Muzeów 2022 w Centrum Nauki Kopernik w Śródmieściu

W sobotę 14 maja 2022 roku od 20:00 do 01:30 z okazji Nocy Muzeów 2022, w Centrum Nauki Kopernik, przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w dzielnicy Śródmieście, odbędzie się sporo atrakcji.

Czekają na Ciebie wystawy, w tym nowiutka muzyczna – GraMY-WYgramy. Zagrasz tu na klapkofonie, butelkofonie, gadającym bębnie i gigantycznych cymbałach. Sprawdzisz, jakie dźwięki kryje w sobie zwykły kafel łazienkowy, drewniana deska, a nawet felga. Przekonasz się, że muzyka jest dla każdego, bez względu na wiek i doświadczenie.

Spektakl „Arche” zabierze Cię do starożytnej Grecji, gdzie narodziły się nauki przyrodnicze. Woda, ogień, ziemia czy powietrze. Co było praprzyczyną wszystkiego?

W Teatrze Wysokich Napięć rozbrzmiewać będą „Muzyczne prądy”. Podczas krótkiego pokazu posłuchasz muzyki, generowanej przez transformatory Tesli. Warto sprawdzić, jak brzmi milion woltów.

Znasz język blokowy? „Mówią nim” niektóre roboty. Zajrzyj do Majsterni, by nauczyć się ich mowy i samodzielnie zaprogramować mobilnego robota, walczącego z przeszkodami. Zajęcia współprowadzić będą wolontariusze z firmy Raytheon Technologies.

Specjalne pokazy przygotowało także nasze Planetarium. Niezależnie od pogody, pod kopułą zobaczysz rozgwieżdżone niebo. Nauczysz się także rozpoznawać gwiazdozbiory, które są dobrze widoczne wiosną.

Nie zapomnij o pamiątkowym zdjęciu! Okolicznościową fotografię zrobisz przy eksponacie „Kolorowe cienie”.

Warunkiem wejścia jest posiadanie bezpłatnych wejściówek.
Dostępne godziny wejścia na Wystawy: 20.00, 22.00, 00.00.
Dostępne godziny wejścia do Planetarium: 20.00-01.00, pokazy odbywają się co pół godziny.

Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Warszawa

Author: admin