Dominik Wania – Piano Solo w Ursynowskim Centrum Kultury

24 września 2021 roku, o godzinie 20:00, w Centrum Kultury „Alternatywy”, przy ulicy Indiry Gandhi 9 w dzielnicy Ursynów odbędzie się koncert Dominika Wani pod nazwą „Piano Solo”.

Dominik Wania jest jednym z najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia – i jedynym polskim artystą, którego solowy album ukazał się nakładem niemieckiej wytwórni pływowej ECM Records, tej samej, dla której nagrywali lub nagrywają m.in. Chick Corea, Pat Metheny, Tomasz Stańko, Keith Jarrett i Jan Garbarek.

Album „Lonely Shadows” („Samotne cienie”), który będzie fundamentem koncertu, jest wielowymiarowy, czerpie z różnych źródeł, dobieranych z namysłem i smakiem. Słucha się zatem przestrzennej, uduchowionej muzyki Wani z niebywałą przyjemnością, choć nigdy nie jest to przyjemność trywialna. Pianista łączy klasykę z formami wręcz idyllicznymi – a kiedy tak dyktuje artyście logika improwizacji, także podniosłymi.

Rozpoznawalny dziś w całej Europie, Wania zdobył rozpoznawalność u boku Tomasza Stańki, który zaprosił go do współpracy krótko po skończeniu przez pianistę studiów w New England Conservatory of Music w Bostonie. To w zespole Stańki Wania poznał swojego kolejnego muzycznego partnera – saksofonistę Macieja Obarę, którego kwartet, także wydający płyty w barwach ECM Records – współtworzy do dziś.

Poza występami i nagraniami w licznych jazzowych konstelacjach – polskich i międzynarodowych – Wania poświęca się pracy dydaktycznej w akademiach muzycznych w Krakowie i Katowicach, a także nagrywa muzykę filmową we współpracy ze Zbigniewem Preisnerem.

24.09.2021 (piątek)
Godzina 20:00
Ursynowskie Centrum Kultury – sala koncertowo-teatralna
Ulica Indiry Gandhi 9
Bilety w cenie 30 złotych i 50 złotych

Źródło: Informacja z Urzędu Dzielnicy Ursynów

Author: admin