Bajkowy Zakątek 2021 – plenerowe spektakle dla dzieci w Piasecznie

14 lipca w środę, o godzinie 19.00 na skwerze Kisiela w Piasecznie odbędzie się plenerowy spektakl dla dzieci i mlodzieży pod tytułem “Bajkowy Zakątek” . Teatr Żelazny zaprezentuje dla dzieci spektakl pt. “Złota Rybka”.

ZŁOTA RYBKA – Teatr Żelazny
Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w …smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Informacje o spektaklu:
Reżyseria – Jacek Popławski
​Scenografia – Barbara Wiktorowicz
​Opracowanie muzyczne – Iga Eckert
​Występują – Weronika Wronka, Jacek L. Zawada i Patrycja Szindler

14.07.2021 (środa)
Od godziny 19.00
Na skwerze Kisiela w Piasecznie
Wstęp wolny

Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Piaseczno

Author: admin