18 edycja Festiwalu Warszawa Singera

Do niedzieli 29 sierpnia 2021 roku po raz osiemnasty potrwa w różnych Dzielnicach Warszawy Festiwal pod nazwą „Warszawa Singera”.

Festiwal Warszawa Singera to koncerty, spotkania, wystawy, spektakle i niepowtarzalna atmosfera. Festiwal od wielu lat przyciąga liczną publiczność i jest kulturalną wizytówką stolicy. W tym roku odbędzie się już 18 edycja tego unikalnego wydarzenia.

29 sierpnia 2021 roku na zakończenie festiwalu w Teatrze Wielkim zagra węgierski artysta Roby Lakatos – wirtuoz skrzypiec, kompozytor i znakomity aranżer. Poza tym w trakcie festiwalu zaplanowano występy znakomitych polskich artystów, między innymi zespołu SHOFAR, Grażyny Auguścik, Doroty Miśkiewicz czy Mikołaja Trzaski.

W ramach Żydowskiego Salonu Literackiego odbędą się również interesujące spotkania z literatami zajmującymi się tematyką żydowską, między innymi z Marianem Turskim i Józefem Henem. Natomiast w sobotę 28 sierpnia w Centrum Kultury Jidysz z laureatką 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Joanną Rudniańską, porozmawia przewodnicząca jury przyznającego nagrodę – Justyna Sobolewska.

Dla miłośników teatru zaplanowano przegląd najciekawszych spektakli Teatru Żydowskiego. W programie znalazły się spektakle takie jak: “Akademia Pana Kleksa”, „Mykwa”, “Circus Kafka” czy „Der Szturem. Cwiszyn/Burza. Pomiędzy”. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami m.st. Warszawy, Teatr Żydowski będzie miał swoją stałą siedzibę w budynku Sceny na Woli, przy ul. Kasprzaka 22, gdy tylko zakończy się niezbędny remont.

Program 18. Festiwalu Warszawa Singera wypełnią dziesiątki dużych, ale i kameralnych wydarzeń. Na część z nich wstęp jest całkowicie bezpłatny, wystarczy tylko zgłosić chęć uczestnictwa. Wszystkie szczegółowe informacje i pełny program festiwalu można znaleźć na stronie Festiwalu Warszawy Singera.

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, niezależnie od artystycznego wymiaru, to także hołd pamięci dla nieistniejącego miasta, Żydowskiej Warszawy. Festiwal od lat pokazuje, jak nierozerwalne są kultura polska i kultura żydowska, że właściwie to jedna tradycja, z której nieustająco czerpiemy i która buduje tożsamość nas wszystkich – powiedziała o festiwalu Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy.

Źródło: Informacja z Urzędu Miasta Warszawa

Author: admin